Nur Karen BEKTAŞ
İngilizce ve Japonca Yeminli Tercüman

Firma sahibi

 
2005 yılından bu yana İngilizce ve Japonca dillerinde birçok alanda tercümanlık yapıyorum. Neko Tercüme Bürosunda şu anda tercüman ve editör olarak hizmet vermekteyim. Dil benim için bireyleri, kurumları ve varlıkları ifade etme sanatı için kullanılan birçok formülden oluşan bir organizma ve ben ona şekil verme konusunda çalıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. 
 
1982 yılında İzmir’de doğdum. Çocuk yaşlarımdan itibaren kitaplara, yazılara ve kalemlere büyük bir düşkünlüğüm vardı. Her türlü yazıya ve dillere olan bu merakım, ilk olarak İzmir Özel Türk Koleji’nde tanıştığım İngilizce dilini öğrenmeye başlayınca, büyük bir çalışma isteğine dönüştü. Lise yıllarımda İngilizce diline olan büyük sevgimde azalma olmaksızın, uzakdoğu dillerine de ilgim artmaya başladı ve üniversitede Japonca öğrenmeye karar verdim. 2000-2005 yılları arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Japonca ve İngilizce Öğretmenliği eğitimi aldım. 2004 yılında Ankara Türk-Japon Vakfı’nın organize ettiği Konuşma Yarışmasında Türkiye 3.lüğü ödülüne layık görüldüm. 2005 yılında mezun olduktan sonra İzmir Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsünde Yüksek Lisans dersleri alırken, bir süre çeşitli kurumlarda öğretmenlik yaptım. Aynı zamanda okul yıllarından tanıştığım tercüme konusunda çalışmaya başladım. Ve zaman geçtikçe “tercüme ve çeviri” benim için büyük anlam ve önem kazanmaya başladı.
 
Ortaokul yıllarımdan itibaren edebiyata olan ilgim ve kendini ifade etme isteği ile dil sevgisi birleşince, bir seçim yapmam gerektiğini hissettim ve tercüman olarak yola devam etmeye, Neko Tercüme adı altında tercümanlarla birlikte işimi büyütmeye karar verdim. 2005 yılından bu yana Türkiye’de ve yurtdışındaki pekçok müşterimize “genç ve dinamik” hizmet anlayışımızla hizmet vermekten mutluluk duyuyorum.

Dil çalışmalarının yanısıra, aynı zamanda Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve eğitmeni olarak bulunuyorum. Yeni Yüksektepe Alsancak şubesinde “Karşılaştırmalı Felsefe” ve “Psikoloji” seminerleri vermekteyim (www.aktiffelsefe.org). Eğitim, ekoloji, arama-kurtarma vb pekçok alanda yapılan sosyal sorumluluk projelerine gönüllü olarak destek vererek sonraki nesillere fikirlerin ve değerlerin aktarılmasında rol alıyorum. 
 

Ceren BEKTAŞ SÜREK
Proje Koordinatörü

2011 yılından itibaren Neko Tercüme bünyesinde Proje Koordinatörü olarak bulunuyorum. Her projenin kendine özgü olan ihtiyaçları vardır. Ben de bu konuda rol alıyorum ve müşterilerimize en uygun çözümü sunarak, ürünün kusursuz şekilde teslim edilmesini sağlıyorum.
 
1986 yılında İzmir’de doğdum. Öğrencilik yıllarımdan beri düzen ve itina benim için çok büyük öneme sahip olmuştur. 2008 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Bölümü’nden birincilikle, 2011 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldum. 

Üniversite öğreniminden sonra banka & sigorta sektöründe görev aldım. Burada çalıştığım süre zarfında sunulan hizmet kalitesinin önemi ve iletişim konusunda tecrübe edinme fırsatı buldum.

Başta Bankacılık-Sigorta ve Müşteri İlişkileri Yönetimi olmak üzere, SİM (Satışta İş Mükemmelliği), Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi, Perakende Yönetimi, Pazarlama, Satış ve Kişisel Satış Teknikleri, İş Hayatında Başarı Odaklılık gibi Dünya standartlarında yetkinliğe ulaşma, daha girişimci olma ve organizasyonel farkındalığa sahip olmayı sağlayacak birçok yöntemle ilgili bireysel eğitimler ve karlılık arttırma, sürdürülebilir biçimde büyüme ve değer arttırma gibi kurumsal eğitimler aldım. 

Firmamızın sürekli büyümesini sağlayan performansa dayalı özdeğer ortamını bünyemizde oluşturmak ve siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti için “genç ve dinamik” hizmet anlayışımızla hizmet vermekten mutluluk duyuyorum. Her geçen gün hızla yenilenen yöntemleri ve teknolojileri takip ederek, kalitemizi geliştirecek eğitimler almaya devam ediyorum.