Genç, dinamik ve güleryüzlü hizmetimizle tanışın!

 
Neko Tercüme Bürosu 2005 yılında kurulmuştur ve bu tarihten itibaren İzmir Alsancak’taki ofisinde yurtiçi ve yurtdışında birçok firmaya tercüme ve danışmanlık hizmeti veren, profesyonel çözümler üreten, müşteri istek ve gereksinimlerine göre kaliteli hizmet veren, yılların tecrübesini özümsemiş genç ve dinamik bir kuruluştur. Ticari, hukuki, teknik, akademik, edebi, bilişim vb. pekçok alanda üstün hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini ilke edinerek çalışmalarını titizlikle ve heyecanla sürdürmektedir. 19.yüzyılın ABD’li düşünürlerinden Emerson’un da dediği gibi, “Yapılırken heyecan duyulmayan işler başarılamaz.” 
 

Profesyonel Hizmet

Kalite bir ahlak felsefesidir. 

Armand V. Feigenbaum
 
Deneyimli ve konusunda uzman tercüman ekibiyle müşterilerine sadece çeviri hizmeti vermekle kalmaz aynı zamanda kültür adaptasyonu hizmetiyle kurumlar ve kişiler arasındaki iletişimi güçlendirir.
 
Neko Tercüme, profesyonel tercümanlarla çalışır ve yapılan tercümelerde müşterilerine hizmet garantisi verir. Her proje ve belge tercüme edildikten sonra tercüman ve editör tarafından kontrol edilir ve redaksiyon işlemleri tamamlandıktan sonra müşteriye teslim edilir. 
 
Tercüme titizlik gerektiren bir iştir. Bir kelime, bir cümle, bir konuşma yalnızca tercüme edilmez, aynı zamanda o dildeki karşılığı bulunur, diğer bir deyişle yerelleştirilir. Bu sebeple, başarılı bir tercümenin yetkin tercümanlar tarafından yapılması, yetkin editörler tarafından redakte edilmesi ve iyi bir ekip tarafından koordine edilmesi gerekir. Çünkü iyi bir çeviri; doğru, duru, doğal ve akıcıdır. Ve bu sonuca ulaşabilmek için ekibimiz sırasıyla tüm bu işlemleri takip eder ve gerçekleştirir.
 
Neko Tercüme, sizin için ihtiyacınız olan rehberliği yapar, emanet ettiğiniz bilgilerinizi en uygun süre ve koşulda size teslim eder. 
 

 

Hedef Odaklı İş Anlayışı 

“Dikkat, hiçi her şeye dönüştürür.” 

Goethe
 
“Neko” kelimesi Japonca’da “kedi” anlamına gelir ve Japon kültüründe önemli yere sahip sembollerden birisidir. Japonya’daki bir tapınağın kapısında uyuyan kedi sembolü vardır. Uyuyan kedi yani “nemutteiru neko”, derin bir meditasyon içinde bulunan bilgeyi temsil eder. Bilge büyük bir konsantrasyon ve dinginlik içindedir. Gözleri ne kapalı, ne de açıktır. Herhangi bir tehlike yaklaştığında bunu hemen farkeder, gereken önlemleri alır ve mücadele eder. Bunun yanısıra dünyada dikkatini dağıtacak şeylere karşı gözleri kapalıdır, konsantrasyonunu hiçbir şey bozamaz.
 
Neko Tercüme de ismini bu sembolden alır ve size kaliteli bir hizmet sunmak amacıyla hedef odaklı çalışır. Günümüzde birçok büyük firma ile çalışan NEKO Tercüme her alanda ve dilde, yazılı ve sözlü tercümeleri ile kalite ve uzmanlığını kanıtlamıştır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
çeviri bürosu, çeviri büro, izmir çeviri bürosu, neko çeviri bürosu, ingilizce çeviri bürosu